***PLEASE USE THIS SITE NOT http://www.tirasim.com*** Lütfen önemli bulduğunuz özel mesajlar, resimler gibi dosyalarınızın yedeğini alınız. Üyelerimizin http://www.tirasim.com yerine http://www.yeni.tirasim.com adresini kullanmaları önemle rica olunur. Yeni sistem çalışmaları nedeniyle artık http://www.tirasim.com üzerine yapılacak olan her türlü mesaj, resim vb. yüklemeler silinecektir. Foruma http://www.yeni.tirasim.com üzerinden devam edebilirsiniz, tüm veriler aktarılmıştır. (September 28, 2017)

http://www.yeni.tirasim.com üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşarsanız lütfen Özel Mesaj ya da mail yoluyla bildiriniz. Firefox tarayıcı ile denenmiştir. Not: Firefox Quantum Beta sürümü yayındadır. (September 28, 2017)


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
barbicide

Barbicide
#1
Bir inceleme değil, ürünün nasıl kullanıldığıyla ilgili genel bilgilerin bir arada toplanması için başlığın faydalı olacağını düşünüyorum.

Konsantre ürünün büyük boy ve orta boy olmak üzere kendi kavanozları ve küçük bir de manikür kabı bulunuyor. Kabın kapasitesine göre 1/16 Barbicide kaba doldurulduktan sonra üzeri su ile tamamlanarak kullanıma hazır hale getirileceği, yaklaşık 1000 ml (1 Litre) lik büyük boy kavanoza 60 ml Barbicide doldurulup geri kalan kısmın su ile tamamlanacağı, bu şekilde hazırlanan solisyon dolu kabın içine aletlerin tamamen daldırılıp 10-15 dakika kavanoz içinde bekletildikten sonra çıkartılıp durulanacağı belirtiliyor.

Cilde temas etmemesine dikkat edilmesi gerektiği, eğer temas ederse temas eden yerin bol su ile yıkanması gerektiği belirtiliyor.

aweu5i.jpg Önemli!: Kullanmadan önce kullanma talimatının okunmasında fayda var.

Ürün web sitesi: http://www.barbicide.com/
Bilgiler, kullanma talimatı: http://www.barbicide.com/wp-content/uploads/sites/5/2013/04/barbicide_label.pdf

3338t3a.jpg a0x9at.jpg
Ara
Cevapla
#2
teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş
Hiçbir ilaç huzur getirmez be kanka...
Ara
Cevapla
#3
Faydalı bilgiler için teşekkürler hocam bu forumda olması gereken bilgiler bunlar.
Cevapla
#4
@mavi
teşekkürler fayalı bilgiler için

@agieda
zefiran vb. bildiğim kadarıyla hastane ve diş hekimi gibi yerlerde kullanılıyor ama onların çelik tıraş aletlerinin çoğunun kaplama olduğu düşünülürse kullanmadan önce dikkatli olmakta ya da önden basit bir aleti kurban etmekte fayda var diye düşünüyorum. Dezenfeksiyon için özellikle hassas aletlerde kuru dezenfeksiyon tercih edilebilir (sterilize aleti gibi) diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla
#5
Barbicide konusunda en iyi @GartBnX Üstadım yardımcı olabilir.
Ara
Cevapla
#6
Ben her sabah yüzümü inceltilmemiş Barbicide ile yıkıyorum, cilt temizliği konusunda da oldukça başarılı bir ürün :-) Şaka bir yana ben yıllardır Barbicide kullanıyorum. ilk başlarda cam bardak içinde temizlik yapıyordum ancak baktım iş çığırından çıktı bir tanede kavanozunu aldım. Biraz pipirikli olduğumdan olsa ben suya daha fazla Barbicide koyuyorum ve 20 25 dakika kadar bekletiyorum, altın kaplama olanları daha az bekletiyorum. Ancak bunu sadece yeni aldığım aletlere yapıyorum. Yılda bir kere yada altı ayda bir kere tavsiye edilen karışım miktarı ile genel temizlik yapıyorum. Bir iki yıl parmağımı bol bol soktum içine birşey olmadı :-) ama siz yinede sokmayın. Türkiye fiyatları ebaydan daha ucuz.
Ara
Cevapla
#7
Türkiye'de google'da aratırsaniz bir kuaför toptancısında çıkıyor ancak ben şimdi cepten bağlı olduğumdan bakamadım. Ben bep ebaydan aldım Türkiye'de biraz daha ucuz diye aklımda kalmış. Altın kaplama olanları az süre tutmak kaydı ile her alette kullanabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi