***PLEASE USE THIS SITE NOT http://www.tirasim.com*** Lütfen önemli bulduğunuz özel mesajlar, resimler gibi dosyalarınızın yedeğini alınız. Üyelerimizin http://www.tirasim.com yerine http://www.yeni.tirasim.com adresini kullanmaları önemle rica olunur. Yeni sistem çalışmaları nedeniyle artık http://www.tirasim.com üzerine yapılacak olan her türlü mesaj, resim vb. yüklemeler silinecektir. Foruma http://www.yeni.tirasim.com üzerinden devam edebilirsiniz, tüm veriler aktarılmıştır. (September 28, 2017)

http://www.yeni.tirasim.com üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşarsanız lütfen Özel Mesaj ya da mail yoluyla bildiriniz. Firefox tarayıcı ile denenmiştir. Not: Firefox Quantum Beta sürümü yayındadır. (September 28, 2017)


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
cobra , classic , razor

Cobra Classic Razor
#1
Cobra Classic Razor

ajn8mg.jpg
nkbpV1.jpg
lLQpkb.jpg

Classicshaving.com ‘un özel olarak yaptırdığı Cobra Classic Razor Feather injector ustura serisinin kullandığı Feather pro,Feather Super Pro, Pro Light,Pro guard ve yine Kai ustura serisinin kullandığı Kai Captian Titan vb jiletlerden herhangi biri ile kullanılabilir tamamı ile uyumludur başka bir deyişle benim gibi ustura kullanmayan tıraş severlere bu jiletler ile tıraş olma zevkini yaşatıyor olması ayrı bir güzellik.
Cobra Classic Razor kendine has açma kapama kolu ile bu injector jiletlerini kullanır. Yaklaşık 99 gr ağırlığında olan alet bu ağırlık ile istenilen kalitede tıraş konforu sağlamaya yeterlidir.
Cobra Classic Razor ile kullandığım feather pro jiletlerin tıraş konforu ve kalitesinden bahsedecek olursam , injector ve SE aletlerden farklı olarak daha az baskı ile daha yakın bir tıraş elde ettiğimi söyleyebilirim,burada aletin ağırlığı ve buna bağlı olarak feather pro jiletin keskinliği etkiliydi. Konfor olarak çok üst seviyede bir tıraş oldu diyemem zira işin içinde feather jilet olunca en küçük pürüzleri bile affetmeyen bir kişilik dolayısı ile 2 perde yeterli olmasına rağmen birde deneme amaçlı tersten tıraş olarak bir iki küçük çizi ile tıraşı bitirdim .
Cobra Classic Razor aletin Feather ustura jiletlerine ayarlanmış uzun kafası injector aletler gibi rahat manevra yapmama izin vermese de bir seferde daha fazla sakal keserek farklı bir deneyim yaşatıyor.Aletin alt yüzeyi cobra desenlerinde işlenmiş ele oturuyor kaymıyor lakin üst yüzey çok parlak ve her an elden kaymaya meyilli bilhassa elimiz sabunlu iken dikkatli olmakta fayda var.
Cobra Razor kullanmaya yeni sıra geldiği için jiletleri ile olan tam performansları daha sonra konuya ekleyeceğim buna göre Fiyat /Performansa karar vermekte yardımcı olacaktır.
Fiyat olarak sitenin satış fiyatı ABD içi 169 usd uluslararası + kargo olarak veriliyor.Bu fiyata almaya değer mi gibi bir soru gelecek olursa değişik tecrübeler zevkler yaşamak için alınacaksa olabilir fakat diğer injector ve SE gibi aletlerden uzak ara fark beklentileri sizi yanıltabilir. Bu tamamen kişisel bir tercih olsada olur olmasada.
lLQDlB.jpg
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ROCNEL SE50 316 STAINLESS STEEL RAZOR (Feather Artist Club -Kai Titan ) Honemeister 5 2.952 23-01-2017, Saat: 12:55
Son Yorum: koolandgang
  Mongoose Safety Razor Honemeister 7 4.948 19-05-2015, Saat: 09:27
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi