***PLEASE USE THIS SITE NOT http://www.tirasim.com*** Lütfen önemli bulduğunuz özel mesajlar, resimler gibi dosyalarınızın yedeğini alınız. Üyelerimizin http://www.tirasim.com yerine http://www.yeni.tirasim.com adresini kullanmaları önemle rica olunur. Yeni sistem çalışmaları nedeniyle artık http://www.tirasim.com üzerine yapılacak olan her türlü mesaj, resim vb. yüklemeler silinecektir. Foruma http://www.yeni.tirasim.com üzerinden devam edebilirsiniz, tüm veriler aktarılmıştır. (September 28, 2017)

http://www.yeni.tirasim.com üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşarsanız lütfen Özel Mesaj ya da mail yoluyla bildiriniz. Firefox tarayıcı ile denenmiştir. Not: Firefox Quantum Beta sürümü yayındadır. (September 28, 2017)


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
honemeister , jilet , yorumlari

HONEMEISTER JİLET YORUMLARI...
#1
Merhaba
Yıllardır kullanmakta olduğum çift taraflı jilet markaları ile ilgili kısa açıklamalarımı paylaşmak istedim umarım bu markaları kullanmayı düşünen arkadaşlarıma yardımcı olur. Markaların yanlarındaki rakamlar benim jiletlere 10 üzerinden vermiş olduğum toplam puandır (10 puan en kaliteli olandır). Bu puanlama jiletin kalitesi fiyatı bulunabilirliği konforu vs şartlar düşünülerek oluşturulmuştur.Yorumlarımda bazen dünya uzmanlarının değer verdikleri markalarıda  belirtmek istedim . Markalarla ilgili tıraş yorumları ve deneyimleri tamamen benim sahsi fikirlerimden oluşmaktadır. Kişiden kişiye ,yüze ve sakal çeşitlerine(çok sakallı ,az sakallı, sert –yumuşak sakallı, yada köseye yakın) tıraş şartları(ön hazırlık banyo , sıcak su,tıraş sabunu,tıraş kremi ,tıraş fırçası ve jiletin takılacağı alete)göre  değişkenlik gösterebilir..jilet isimlerini ingilizce orijinal olarak yazdım aramak isteyen kolayca bulabilsin diye.Çok yakında jilet takılan aletler ile ilgili deneyimlerimi de paylaşacağım
Saygılarımla.
Honemeister

GILLETTE DELGADA SUPER THIN MADE IN MEXİCO
koleksiyon yapılıyorsa alınır tıraş olmak için kullanılabilecek jiletlerden değildir.
GILLETTE FRANCAİSE MADE IN FRANCE
koleksiyon yapılıyorsa alınır tıraş olmak için kullanılabilecek jiletlerden değildir.
GILLETTE SUPER STAINLESS MADE IN AVUSTRALYA
koleksiyon yapılıyorsa alınır tıraş olmak için kullanılabilecek jiletlerden değildir.
PERSONNA PRECİSİON MADE IN USA

GILLETTE BLUE BLADE MADE IN ENGLAND
Eski İngiliz üretimi olan siyah jiletlerin kelitesini beğenmedim fazla çekme ve takılma yapıyor.

SHOGUN MADE IN JAPAN - 6.0

Bir Japon markası olan shogun Japon kalitesi ve ismine uymayacak kadar kötü yani sıradan bir jilet. Benim bir  jiletle sadece tek tıraş olduğum ender markalardan biridir. Bir daha asla almam dediğim markadır.ve hatta tıraşın yarısında jilet değiştirdiğim markadır derim. Biraz sert oldu ama doğrusu budur kimse alıp ta kendini tıraş olacağım diye zorlamasın.Yüzünüz bu jileti kesinlikle kabul etmeyecektir. Fiyat /performans açısından da vasat bir marka. İsteyen online satıcılardan temin edebilir.

DORCO ST300 MADE IN KORE 6.0

Dorco st 300 jileti beğenmedim . Vasat jiletlerden diyebilirim .


RED PERSONNA MADE IN ISRAEL- 6.30

Dünyada Amerikada  ve İsrail de üretilen bu jilet paslanmaz çelikten imal edilmiş olup aynı fabrika ürünü olan Crystal markasının biraz daha alt kalitede olan jiletidir.Günlük kullanımlar için idealdir. Fiyat /Performans açısından gayet başarılıdır. Çok keskin olmamakta beraber birkaç perde tıraş ile tatminkar sonuçlar elde edilebilir. Az bir parayla birkaç yıllık stok yapılabilir.1 karton kutuda 5 adet ayrı ayrı sarılmış jiletler şeklinde satılır.Bu jileti güvenle kullanabilirsiniz derim. Kolaylıkla internetteki online satıcılardan alınabilir.

TREET DURA SHARP STAINLESS MADE IN PAKISTAN- 6.30

Pakistan üretimi olan Treet markasının paslanmaz çelikten imali olan  bu jilet ortalama bir jilet olup ülkemiz piyasasında kolayca bulunup az bir parayla birkaç yıllık stok yapılabilir. 1 karton kutuda 10 ‘lu  ayrı ayrı sarılmış şekilde satılır. Birkaç Perde ile güzel sonuçlar alınabilir.Bir jiletle 2-3 Tıraş çıksa da  fiyat /performans açısından zaten kardasınız.korkmadan alıp kullanılabilecek bir jilet markasıdır .Bulunabilirliği gayet kolaydır.

ZAZA LORD NEFİS KARTAL ZAZA BEYAZ VE KIRMIZI PAKET  6.30

Bu beş  jilet markasıda neredeyse birbirine yakın kalitede jiletler üretmektedirler . Zaza firmasının markaları olan ürünler koleksiyonerler için harika nostaljik paketler ile ilgi çekebilir.

TRIG MADE IN PAKISTAN -6.30

Yine bir Pakistan üretimi olan Trig Treet ile aynı firmanın ürünüdür. Aşağı yukarı treet stainless ile aynı sonuçları verir. Fiyat /performans açısından gayet başarılıdır. Bulunabilirlik ülkemiz sınırları içerinde değişkendir.online satıcılardan temin edilebilir. 1 karton kutuda 10’lu tek tek sarılmış şekilde satılır. Birkaç perde ile tatminkar tıraş olunur . Günlük kullanım için tavsiye edebileceğim jiletlerdendir.

GILLETTE GOAL MADE IN İNDİA 6.30

Hindistan üretimi gilette goal gilette serisinin en başarısız konforsuz jilet tiplerin biridir . Ülkemizde rahatlıkla karton kutuda 5 li olarak bulunur.

WILKINSON MADE IN GERMANY - 6.35  

Wilkinson markasını duyunca insan biraz kalite ve güzel sonuçlar hayal ediyor ama maalesef Alman malı olan bu jilette adına yakışan kalite ve konforu bulamıyoruz. Üstelik Türkiye şartlarında Perma-sharp fiyatlarında satıldığına göre en az onun kadar tatminkar sonuçlar vermesi gerekir diye düşünüyorz fakat sadece düşüncemizde kalıyor.1 plastik kutuda 5’li tek tek sarılmış paslanmaz çelikten imal şekilde satılıyor.Fiyat/performans açısından da başarısız oluyor doğal olarak. Aslında Wilkinson Dünyada Gillette markasından sonra gelen 2. Kaliteli jilet markası fakat bu alman malı üretimde ben kalite ve konforu açıkçası bulamadım ve bu paraya bu jilet alınmaz derim.

MERKUR MADE IN GERMANY  6.35

Merkur Jiletleri jiletli tıraş aletleri ürünlerindeki kalitesini maalesef jilet kalitesinde yakalayamıyor.. Merkur markasına güvenipte jiletlerini alan yanılır. Denemek için aldığım jiletlerinden hiç memnun kalmadım diyebilirim .Kör jilet tabir edilen kategoriye girer diyebilirim.  Konforundan ve kalitesinden asla memnun değilim. Üç perde tıraş olmama rağmen sonuç yinede kötüydü.Perde sayısı arttıkça ciltteki tahrişte artmaktadır. Fiyat/Performans açısından doğal olarak sınıfta kalan bir jilet çeşididir. Bulunabilirlikte bir sıkıntı yoktur online satıcılardan temin edilebilir.

LORD MADE IN EGYPT  6.35

Mısırda üretilen bu jilet shark markası ile aynı fabrikanın ürünü olup orta sınıf bir jilettir.Birkaç çeşidi vardır.Diğer pahalı jiletlerin verdiği kaliteye yakın tatminkar sonuçlar alınabilir.Az Paraya daha çok tıraş olabileceğiniz güzel jiletlerden biridir. 1 karton kutuda 5 li veya 10’lu şekilde satılabilir.Birkaç perde tıraş ile gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.Fiyat/performans Açısından başarılı bir jilettir. İnternet üzerinden kolaylıkla alınabilir.
RACER SUPER STAİNLESS MADE IN EGYPT 6.35
Mısır  Lord jilet üretimi  racer jilet shark süper stainless jiletlere yakın kalitededir diyebilirim.

SİLVERSTAR SUPER STAINLESS MADE IN EYGPT 6.35

Shark,lord gibi aynı firmanın değişik markası kalitesi diğer paslanmaz kardeşleri ile aynı


LADAS SUPER STAİNLESS MADE İN RUSSİA 6.35

Rapira ve voskhod jiletin üreticisi olan firmanın ortalama jiletlerinden biridir . 5 li olarak tek tek sarılmış karton kutuda satılır.

SUPER MAX PLATINUM MADE IN INDİA- 6.45  

Hindistan üretimi olan bu platinum kaplı jilet anynı familyadan gelen süper max tan bir gömlek üstündür ve platinum kaplamasından dolayı daha hassas ve kaliteli bir tıraş sağlar.Açıkçası benim çok fazla kullandığım bir jilet markası değildir  fakat stok yapılacak kalitede olmadığı inancındayım.1 karton kutuda 5 li ayrı ayrı jiletler şeklinde satılır. Ülkemizdede kozmetik dükkanlarında bulunma olasılığı vardır. Fiyat /performans açısından tatminkar olsada dediğim üzere çok fazla sevdiğim bir jilet değildir.

TREET PLATINUM SUPER STAINLESS  MADE IN PAKİSTAN 6.50

Beğendiğim treet jiletlerinden olan platinum süper stainless agresif aletlerle çok uyumlu bir jilettir.
Keskinliği ideal kesim kalitesi ve konforu tatminkardır. Kullan at yapılabilecek jiletlerdendir.

ASTRA SUPERIOR STAINLESS MADE IN RUSSIA 6.50

Astra stainless (Paslanmaz)mavi beyaz pakette satılan jilet aslında eski çekoslavakya markasıdır ve zamanında Procter and Gamble (Gillette) tarafından satın alınan firma üretimini günümüzde St Petersburg Rusyada yapmaktadır.Astra keramik ve Astra Süperior platinumda aynı fabrika üretimidir.1 Karton kutuda 5 li tek tek sarılmış jiletler şeklinde satılır. Ülkemizde de kolayca bulunabilir. Kullanımı rahat ve tavsiye edebileceğim jiletlerden biridir.Fiyat/Performans açısından tatminkardır. Bu jiletlerle güzel ve zevkli tıraşlar çıkarabilirsiniz.Astra jilet markasının üçlüsünün 3. Sıradaki jiletidir benim için.

ASTRA SUPERIOR STAINLESS MADE IN CZECH REPUBLIC 6.50

Güncel üretim mavi paket astra jiletten daha kaliteli ve konforlu buldum. Halen bazı satış sitelerinde bulunabiliyor.


RAPİRA SUPER STAİNLESS MADE İN RUSSİA - 6.50

Voskhod jileti de üreten firmanın diğer markalarından biridir. Ülkemizde çok fazla sahtesi bulunur ayrıca birkaç farklı pakette aynı jiletin satıldığını söyleyebilirim.
Paslanmaz çeliktir kutuları 10 lu tek tek sarılmış jiletler halinde satılırlar.Fiyatı ucuz bulunabilirliği iyidir.

LORD SUPER CHROME MADE IN EGYPT -6.50

Shark süper chrome ile çok yakın karakterde olan Lord süper chrome Lord firmasının ürettiği jiletlerdendir.
Ortalama kalitede olup ebay vs gibi kaynaklardan bulunabilir.

SHARK SUPER CHROME MADE IN EGYPT -6.50

lord super chrome jilet ile neredeyse ayni karakterde diyebilirim . Sharp stainlessten biraz daha az keskin fakat daha uzun ömürlüdür.

BLUEBIRD HI STAINLESS MADE IN TURKEY 6.50

Derby jileti üreten Azmüsebat firmasının yurt dışı pazarı için bir firmaya ürettiği marka jilettir.
Derby jiletten marka farkı dışında bir farkı yoktur. 5 li plastik kutuda satılır.

ASCO SUPER STAINLESS MADE IN EGYPT 6.50

Mısırlı üretici Lordun diğer markalarından biridir kırmızı mavi turuncu kutularda 5 li tek tek sarılmış jiletler şeklinde satılır.
Kesim hissiyatı kalitesi ortalamadır benzer ürünler kullanmış olanların pek aramasına gerek olmadığı jiletlerdendir.

DERBY MADE IN TURKEY -6.50

Dünyada Made in Turkey olarak gururla ülkemizi temsil eden ve belkide en çok tercih edilen  ülkemizin tek jilet markası olan Derby maalesef yeterli tıraş kalitesini veremiyor.Bence kalite ve konfor açısından merkur’e yakın kalitede bir jilettir. Tek tesellisi fiyat /performans açısından  iyi durumdadır. Az bir paraya yıllık stok yapılabilir.Türkiyemizin berberlerinde perma-sharp ile birlikte en çok  kullanılan jilet markasıdır.Market ve bakkallarda kolayca bulunur.1 plastik kutuda 5 li olarak satılır  100 lük kutu alınırsa çok daha hesaplı olur.Yurt dışına 10’lu turuncu paket çıkartılacağı gibi bir duyum vardır.

LORD PLATINUM MADE IN EGYPT -6.50

lord firmasının iyi jiletlerinden biridir platinum kaplı kesici yüzey sayesinde aynı firmanın diğer ürünlerine göre nispeten daha kalitelidir.
Karton kutuda 5 li olarak satılır.

SUPER MAX TITANIUM MADE IN INDIA 6.50

Super max ailesinin iyi kalitedeki jiletlerinden diyebilirim. Diğerlerine göre daha konforludur.


SPUTNIK STAINLESS MADE IN RUSSIA -6.50

Rus üretimi Sputnik jiletlerin ağız kısımları teflon kaplıdır . Keskin bir jilet olmasına rağmen piyasada buna emsal bir sürü jilet vardır örneğin perma sharp bundan daha istikrarlı  ve daha rahat bulunabilir.Teflon kaplı kesim hissiyatını sevenler için uygun olabilir.

GILLETTE SUPER THIN MADE IN VIETNAM -6.55

Vietnam üretimi olan bu jilet fiyat ve /Performans bakımından  uygundur.online satıcılardan tedarik edilebilir.keskinlik açısından iyi olup konfor bakımından orta sınıf bir jilettir.stoklarınızda olsa fena olmaz diyebileceğim bir jilettir.1 karton kutuda 5’li tek tek sarılmış şekilde satılır.ayrıca platinum kaplı bir modeli daha vardır.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM MADE IN RUSSIA- 6.60  

Astra Süperior platinum (yeşil beyaz) adından da anlaşıldığı  üzere astra stainless (paslanmaz) dan farklı olarak platinum kaplıdır.ve Astra jilet ailesinin bana göre 2. Sıradaki jiletidir. Fiyat /Performans açısından Astra Mavi pakette olduğu gibi kullanıcıyı memnun eden bir jilettir. Her ıslak tıraş olan kişide olması gereken jiletlerde biridir.platinum kaplı olması dolayısı ile birkaç tıraş daha fazla olabilirsiniz ve biraz daha tatminkar sonuçlar elde edersiniz.Ülkemizde dağıtıcısı olduğundan kolayca bulunur ve iyi fiyatlarla kendinize stok yapabilirsiniz.mavi kutuluda olduğu gibi 1karton kutuda 5 li olarak satılır.Tavsiye edebileceğim jiletlerden biridir.

RAPİRA PLATİNUM LÜX MADE İN RUSSİA -6 .60

Rus Mostochlegmash firması tarafından platinum kaplı olarak üretilen rapiranın bu modeli kendi ürünleri içerisinde keskin olnalardan biridir . 5 li olarak satılır bulunması diğer ürünlere göre daha zordur.

CROMA DIAMANT MADE IN GERMANY  6.65

Alman malı olan croma diamant jiletleri Almanyada Feintechnik firması tarafından üretilmektedir.Gayet başarılı bir jilettir. Aynı ülkenin malı olan merkürden kıyas götürmeksizin üstündür. 1 karton kutuda tek tek sarılmış 10 lu jiletler olarak satılır.Fiyat /Performans Açısından da kullanıcıyı memnun eder.herkesin elinin altında olması gereken jilet markalarından biridir ve kullanımı tavsiye ederim.bulunabilirlik zor da olsa online satıcılarda temin edilebilir.

SHARK MADE IN EGYPT- 6.70

Kardeşi Lord ile aynı fabrikada mısırda üretilir. Ülkemizdede kolaylıkla bulunur. Bence kalitesi gayet başarılıdır.çok az paralara güzel stok yapılabilir.keskin bir jilettir ama aynı zamanda tatminkar ve iyi sonuçlar verir.1 karton kutuda 5’li tek tek sarılmış jiletler olarak satılır.Paslanmaz çelikte imalbir jilettir. Bir jiletle3-4 tıraş çıkartabilirsiniz.Fiyat /performans açısından çok uygundur.tavsiye ettiğim jiletlerdendir.

ASTRA KERAMIK MADE IN RUSSIA -6.75  

Astra jilet  markasının amiral gemisi olan ve bana göre ve dünya otoritelerine göre 1. Sıradaki jilet budur. (yanlış anlaşılmasın üçlü Astra çeşitleri  arasında en iyisidir)Fakat artık üretilmemektedir.Bulduğunuz ve gördüğünüz dükkandan hemen alın diyebileceğim bir jilettir. Diğer iki Astra dan (mavi ve Yeşil) farklı olarak bu jilet keramik kaplıdır ve bu kaplama jilete daha bir kesim hassasiyeti ve kalitesi ve ayrıca ömür vemektedir.1 plastik kutuda 5’li tek tek sarılmış jiletler şeklinde satılır.fiyat/Performans açısından kişiyi memnun ederve herkesin denemesi gereken bir jilet çeşididir.

BOLZANO SUPERINOX INNOSSIDABILE MADE IN GERMANY 6.75

Alman  Feintechnik firması tarafından üretilen  Bolzano aslında İtalyan bir markanın ürünüdür. Paslanmaz çelikten imal edilmiştir .Kaliteli ve pahalı jiletlerdendir.
Kesim hissiyatı titanyum kaplı yüzeyden dolayı diğer jiletlerden ayrılır . Fiyatının pahalı olması dezavantajıdır.

VOKSHOD MADE IN RUSSIA 6.75

Teflon kaplı kesici yüzeyli voskhod jilet rapiranın da üreticisi olan  Rus Mostochlegmash firmasında üretilir. Bu firmanın en sevdiğim jiletlerindendir.
Teflon kaplı kesici yüzün verdiği pürüzsüz kesim hissiyatını sevdiğimden jilet favorilerimden biridir.Teflon kesici yüz aşındıkça kesim kalitesi düşer .5 li olarak karon kutularda satılır.
WİLKİNSON MADE IN INDİA 6.75

Gilette Hindistan fabrikasında üretilen wilkinson jileti ben beğenerek kullanıyorum . Kalitesi ve konforu ile birçok gillette marka ürüne benzer özelliktedir diyebilirim.


CRYSTAL MADE IN ISRAEL 6.75

Israil üretimi olan bu jilet tartışmasız dünyada birçok kişinin gündelik kullanımda sevdiği kaliteli bir jilet çeşididir. Keskindir fakat bir o kadar da hassastır.Denediğinizde kesinlikle seveceğiniz ve vazgecemeyeceğiniz bir jilettir. 1 plastik kutuda 10’lu olarak satılır veya 100 lü satılanlarıda vardır. Fiyat/performans açısından sizi memnun eden markalardan biridir. 10 lu paketlerin bulunurluğu biraz zor olsada 100 lük olanlar online olarak kolayca bulunabilir. Kesinlikle denenmeli ve elinizde olmalı derim.

7 O’CLOCK  SUPER STAINLESS, GREEN BOX, MADE IN RUSSIA - 6.75  

Birçok  Gillette markasında olduğu gibi firmanın St Petersburg fabrikasında üretilmektedir.Jiletin kesici yüzünde herhangi bir kaplama yoktur paslanmaz çelikten imaldir. Diğer gillette ler gibi 1 karton kutuda 5’li olarak satılır. Orta sınıf bir jilettir ve bizim Perma-sharp tan daha az kalitededir.dolayısı ile çok fazla bir hayale kapılıp fazla almamak gerekir diye düşünüyorum ki piyasada bu fiyata daha kaliteli jiletler varken.Fiyat /Performans açısındanda orta sınıf bir jilettir denenmeli fakat orda kalmalı diye düşünüyorum.

BIC MADE IN GREECE - 6.75

Bic markası birçok sektörde üretimi olan bir firmadır . Bic Fransız bir markadır fakat jiletlerini Yunanistan’daki fabrikasında üretir.Jiletleri kaliteli ve düzgün üretilmiştir, ama her orta sınıf jilet markasında olduğu gibi kutudan az kaliteli jilet çıkma ihtimali her zaman vardır. Bic Jiletin Keskinliği orta düzeydedir.Yani Sinek kaydı tabir edilen tıraş elde edilmesi için 2 perde düz ve son perde mutlaka ters olarak tıraş olunursa sinek kaydı sonucuna varılır.  Kalitesi   orta derecededir. Dayanıklılıkta 1 jilet ile ortalama  2-4 tıraş çıkartabilirsiniz. Bu da  Bic Jiletin Fiyat/Performans açısından orta sınıf olduğunun işaretidir..Bulunabilirlik konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur . 1 karton kutuda 5 li olarak satılır. ebaydaki satıcılardan rahatlıkla temin edilebilir.

ASTOR  BIC STAINLESS MADE IN GREECE 6.75

Fransız malı bic markasının ürünü olan Astor jilet Yunanistan bic fabrikasında üretilmektedir.
Sarı paket bic jiletlere yakın özelliktedir.

ASTOR PLATINUM MADE IN CZECH REPUBLIC 6.85

Eski çekoslavakya üretimi olan Astor platinum jilet Astor stainless jilete göre daha konforlu bir jilettir.

GILLETTE PLATINUM MADE IN ENGLAND 6.85

Yine eski üretim gillette markasının İngiltere üretimi olan  gillette platinum kaplı kesici yüzü sayesinde diğer jiletlere  göre biraz daha yumuşak bir kesim hissetmemize sağlıyor.

GILLETTE SUPER SILVER ORANGE MADE IN FRANCE 6.85

Fransa üretimi olan eski gillette orange beğendiğim eski üretim jiletlerden . Fazla uzun ömürlü olmasada kalitesi ve konforu kayda değer.

TİMOR MADE İN GERMANY - 7.00

Kesici bıçak ağzı teflon kaplı olan Alman üretimi Timor jilet  oldukça kaliteli ve üst sınıf bir jilettir.Teflon kaplı kesici yüzeyinden dolayı daha uzun ömürlüdür fakat normal jiletlerden daha pahalıdır. hem kaliteli hem pahalı jilet isterseniz timor size göre olabilir. Plastik kutuda 10 lu olarak satılır.

GILLETTE STAINLESS MADE IN RUSSIA 7.0

Rusya st Petersburg gillette fabrikasında üretilen gillette Stainless jilet beğendiğim ürünlerdendir.
Kesim hissiyatı tam olarak olmasada eski üretim gillette stainless jiletleri hatırlatmaktadır

GILLETTE BLEUE EXTRA MADE IN FRANCE 7.0

Gillette markasının 2000 yılı üretimi olan bleue extra 10 lu olarak satılmaktadır . Bazen satış sitelerinde bulunabilir . Kalitesi ve kesim hissiyatı swede’ye  benzemektedir.


GİLLETTE SILVER BLUE STAINLESS MADE IN RUSSIA 7.0

Yine st Petersburg gillette fabrikasının ürünlerinden olan silver blue jileti ben gillette stainless ile yakın karakterde buluyorum. Fiyatı uygun olursa alınabilir jiletlerden.

SWEDISH GILLETTE (SWEDE) -7.25

Yurt dışında Gillette Swede olarak bilinir ve çok popüler bir kimlikleri vardır.Ben bu jiletin performansını bizim Perma-sharp süper’ e yakın buluyorum. Belki biraz daha kaliteli olabilir.piyasada Made in England  (İngiliz üretimi) olarak veya birkaç farklı ülke üretimi olarak bulunabilirdi.Bulunabilirdi diyorum çünkü artık bu jiletin üretimi yok. Bulunsa da 100 jilet için çılgın para harcamanız gerekir. Kalite ve konfor açısından gerçekten üst sınıf bir jilettir ve 1 kutuda  5 jilet olarak satılır. Swede ile tıraş olmak bir ayrıcalıktır derim her zaman. Bugün bulsam yine alırım diyeceğim jiletlerdendir. Piyasada gilette swede gibi aynı ambalajda satılan gillette markaları vardır Dikkat etmek gerekir bunlar swede değildir.swede’yi aynı ambalajlı gillette’lerden ayıran En büyük özelliklerinden biri sadece 1 pakette 5’li olarak satılmasıdır. 10’lu satılanlar veya yeşil kutu olanlar swede değildir ve asla aynı kalitede değildir.

GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER PLATINUM MADE İN INDİA  -7.25

Gillette 7 o clock serisinin en kaliteli jiletlerinden biridir. Siyah paket ile birlikte favori jiletlerimdendir ,Platinum kaplı kesici uç sayesinde daha rahat bir tıraş konforu sağlar. Fiyatının pahalı olması dışında bir olumsuz yanı yoktur. karton kutuda 5 li olarak satılır.

PERSONNA LAB BLUE MADE İN USA -7.25


Neden bu jileti bu kadar geç denedim kendime çok kızıyorum ,bir jilet bu kadarmı güzel olur keskinliği balansı herşeyi ile benim çok hoşuma gitti .WCS den hediye olarak elime geçti lab blue 5 li satılan paket. Bunun 100 lüsü ve 250 adet satılanı var birde medical personna var onun bundan farkı yıkanmış ve steril olmasıymış forumlarda yazılanlara göre ve hastaneler için özel ama fiyat farkı da güzel bunuda belirtmek gerek.

Bu da bir üst satırda bahsettiğim Medical Personna.(Personna med Prep)

Elime geçtiğinden beridir EJ chatsworth ile kullanıyorum ne bir kesik ne bir tahriş ne bir sıkıntı yaşamadım ve inanılmaz yakın konforlu tıraş oluyorum. Jilet bende sanki bir personna 74 kesim etkisi havası yarattı tabiki tam olarak onun gibi değil ama kesim hissi çok yakın .Dayanıklılık olarak şu ana kadar bir jilet ile 5 gün birinci sınıf tıraş oldum ama bundan sonrası için birşey diyemem çünkü körelme hissediyorum ..
Yalnız şunuda belirtmeliyimki bazı jiletler ilk kesimde çok keskin olur cildi yorar 2. ve 3. gün kendine gelir sonra körlenmeye başlar bu jilet kendiliğinden sanki mantarda smooth hale getirilmiş gibi tıraş ediyor ve üstelikte çok yakın.Normalde akşam tıraş olurum sabah 8-9 gibi ele gelmeye başlar sakallarım ama bununla akşamüstü dahi tertemiz dolaşıyorum.. Birde jilette en beğendiğim özellik bununla tıraş olunca astra veya perma kullandığımda bende oluşan dikensi batıcı sakal çıkması durumu kesinlikle yok..Jiletin bilenme açısı bana çok uygun geldi.

Sonuç olarak kırmızı paket personna dan çok daha konforlu ve favori jiletlerimden olan israeli crystalden bir adım önde benim için . hemen bir 100 lük alım yaptım dün itibarı ile ebaydan 17,99 usd kargo dahil. Sizlerede denemenizi tavsiye ederim.
Selamlar.

PERMA -SHARP SUPER MADE IN RUSSIA -7.25

Perma-sharp Süper  zamanında bir Türk markasıyken daha sonra her kaliteli  jilet markasının başına gelen  durumla Procter and Gamble (Gillette) firması tarafından satın alınmış ve üretimini Rusya St Petersburg kentine taşımıştır. Bana göre Perma-sharp her türlü Derby jiletten üstündür. 1 karton kutuda 5 li olarak satılır.eskide plastik kutulu olanlar vardı artık Rusya karton olarak üretmektedir.Fiyat /Performans aralığı iyidir. Turkiye piyasasına göre pahalı bir jilettir ama hakkını verir .Keskinliği orta iyi arasıdır. Bu jilet Gillette markasının aynı fabrikada üretilen Yeşil kutu ve sarı kutu (Green box- Yellow box) jiletleri ile kalite ve konfor açısından aynı seviyededir diyebilirim.Yakın bir fiyata yellow veya green box jilet getirtmeye değmez diye düşünüyorum. Marketlerde ve bakkalarda rahatça bulunabilir. Kozmetik marketlerden toptan alınırsa fiyat açısından büyük bir tasarruf sağlamış olunur.

7 O'CLOCK PERMASHARP STAINLESS, GREEN BOX MADE IN INDIA - 7.25
Gilette yeşil kutulu Rusya üretiminden farklı olarak Hindistan malı olan bu jiletin kutusunda permasharp stainless yazmaktadır.keskin ve kaliteli bir jilettir. Bana göre kullanılması ve bulundurulması gereken bir jilettir.Fiyat /Performans açısından başarılı bir jilet olup Hindistan üzerinden veya diğer online satıcılardan alınabilir.1 karton kutuda 5 li tek tek sarılmış jilet  şeklinde satılır.Gayet güzel konforlu ve tatminkar sonuçlar elde ettiğim bu jileti tavsiye ediyorum.

7 O'CLOCK SHARP EDGE (STAINLESS), YELLOW BOX,MADE IN RUSSIA  - 7.5

Gillette firmasının Rusya St Petersburg fabrikasında üretilen jilet markasından biridir.kalite açısından yeterli ve orta üst sınıf jiletlerden biridir.Günlük kullanımlar için ideal jilettir diyebilirim. 1 kutuda 5 jilet bulunur ve 1 jiletle 3-4 tıraş çıkartılabilir.fiyat /Performans açısından ortalama jiletlerden biridir. Platinum veya başka bir çeşit kaplama ile jiletin kesici yüzünün kalitesi arttırılmıştır.Bulunabilirlik konusunda da sıkıntı yoktur online satıcılardan temin edilebilir.

7 O'CLOCK SUPER PLATINUM, BLACK BOX, INDIA – 7.75

Diğer 7 O Clock jiletlerden farklı olarak siyah kutulu hindistan üretimi jilet platinum kaplıdır. Otoritelere ve bana göre 7 O’clock marka jiletler arasında en kaliteli olandır. Black ninja olarakta tanınır.Gerek farklı bilenmiş kesici yüzü gerekse platinum kaplaması bu jileti diğerlerinden bir adım öne geçirmektedir.Genellikle 1 karton kutuda 5 veya 5+1bonus yada 5+2 bonus  şeklinde satılır. Benim Favori jiletlerimden biridir ve kullanımı gayet rahat ve uzun ömürlüdür bir jiletle 10 tıraş çıkardığımı bilirim.Fiyat /performans açısından biraz pahalı olmasına karşılık alınan güzel sonuçlar sebebiyle denenmesinde fayda olan bir jilet diye düşünüyorum.  Bulunabilirlik açısından biraz sıkıntı olsada online satıcılarda bulunmaktadır.

GILLETTE SUPER THIN MEJORADA  MADE IN BRASIL -7.75

İşte benim en sevdiğim ve tıraş olmaktan keyif alığım jiletlerden biri. Gillette Super Thin Mejorada. Bu jilet Güney Amerika ülkeleri için üretilmiş olup bulunabilirliği sadece oralarda mümkündür.Brazilya Meksika gibi. Bir jilet ile 10 dan fazla tıraş olduğum zamanlar olmuştur.Fiyat /performans açısından uygun olsa da sadece güney Amerika ülkelerinden alınabilir.Keskin fakat bir o kadar hassas ve kaliteli tıraş zevki veren mükemmel bir jilettir.piyasada sahte olanları vardır dikkat edilmesi gereklidir.Bulduğumda kesinlikle alırım dediğim jilettir.Kesinlikle Tavsiye ederim.

SUPER IRIDIUM MADE IN RUSSIA  7.75 –

Yine  Rusya St Petersburg fabrikası üretimi eski Polonya markası Wizamet markasının Polsilver  jiletin isim değiştirmiş halidir. Benim en sevdiğim jiletlerden biridir ve Dünya ıslak tıraş uzmanlarının da değerli bulduğu ve tercih  bir jilettir.1 karton kutuda 10 lu şekilde satılır.Fiyat/Performans açısından düşündüğümüzde pahalı olmasına karşılık parasının hakkını veren bir jilettir.kesinlikle denenmesi gereken ve hatta stokta bulundurulması gereken bir markadır.En Keskin jiletler sınıfında olup üst sınıfa dahildir  fakat bir o kadarda hassas pürüzsüz tıraşlar çıkarır. Bazen Tek Tük keserken atladığı olmuştur fakat genellikle yüksek performanslı bir jilettir. Araştırıldığında internet üzerinden satıcılardan ulaşılabilir.Üretimi Rusya da devam etmektedir.

POLSILVER SUPER İRİDİUM MAVİ SİYAH  MADE İN RUSSİA - 7.75

Eski 10 lu paket mavi super iridium jiletlerin paket rengi dışında aynısı diyebilirim. Güncel olarak mavi siyah pakette 5 'li olarak satılır.
Birçok geleneksel tıraş severin favori jiletlerindendir . St petersburg Gillette fabrikası üretimidir.

KAI MADE IN JAPAN  -7.75

japon üretimi olan Kai cok büyük bir endüstriyel jilet bıçakları fabrikasıdır. 1 pakette 5 ‘li olarak satılır ve kuzeni Feather gibi en keskin jiletler sınıfı olan üst seviyede bir jilettir. Jiletlerin üzerinde bir yazı yada işaret yoktur .Kalite ve performans açısından feather’e yakındır dolayısıyla fiyatıda yüksektir.online satıcılardan temin edilebilir.

POLSILVER MADE IN POLAND -7.75Artık üretimi olmasada  Benim Favori jiletlerimdendir.Polonya üretimi olan bu jiletler wizamet firmasının markasıdır. Her kaliteli Jilet fabrikasının başına gelen durum gibi procter and Gamble(sektörün lideri Gillette) tarafından satın alınmış fakat daha sonra üretimi durdurulmuştur.Rivayete göre Süper Iridium adı altında üretilmektedir ki super iridium kutusu üzerinde wizamet logosu vardır. Kalite ve konfora gelince üst sınıf jiletlerdendir. 1 jilet ile 10 tıraş olduğumu bilirim. Fiyat /Performans açısından ise doğal olarak pahalı bir jilettir. 1 karton kutuda 10 jilet olarak satılır. Bulunabilirlik cok nadir.Bulunursa kesinlikle alınmalıdır derim.FEATHER MADE IN JAPAN -9.0 –Feather Japon malı olup dünyada jilet sınıfında zirvede olan ve bunu kesinlikle hak eden bir jilet markasıdır. İlk feather tıraşımı bugun bile heyecanla hatırlıyorum. Kargodan aldığım jiletlerimin ağırlığı bile bir başkaydı sanki. Feather jiletlerle beraber feather tıraş aletini de almıştım. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra jileti yüzüme vurduğumda ilk başta sabundan dolayı tıraş aletinin kaydığını düşündüm ve elimle yanağımı kontrol ettim şaşkınlıktan donakaldım çünkü alet kaymamış ama tek perdede yanağım kaymak gibi olmuştu. O gün bugündür feather derim başka jilet tanımam..Bu deneyimden sonra gelelim jiletin kalitesine. Feather son derece kaliteli bir jilet olup 1 pakette 10 ‘lu (sarı Yeşil Paket) ve 1 pakette 5’li (gri siyah- kırmızı siyah) olarak satılmaktadır. Keskinliği konfor açısından bir zafiyet oluşturmaktadır çünkü cillteki en ufak pürüz sivilceyi affetmez.yada feather kesik oluşturduysa  yüzünüz yanar ve o zaman kesildiğinizi anlarsınız.Feather genellikle 1 veya 2 kullanımdan sonra kendine gelir ve ben 1 jiletle 7-10 tıraş çıkardığımı biliyorum.Fiyat /Performans açısından bu kalitede olmak tabiki en pahalı jiletlerde biri olmayı gerektirir. Bulunabilirlikte sorun yoktur online satıcılardan temin edilebilir.

GILLETTE STAINLESS STEEL MADE IN USA -9.0
En beğendiğim vintage jiletlerden biridir paslanmaz çelik karton kutu 3 lü olarak satılanını kullanıyorum harika bir bir jilet. Mükemmel konfor ve kesim hissiyatı uzun ömürlü zevkle tıraş olunabilecek jiletlerden. Ebayda zaman zaman bulunabiliyor.

GILLETTE SUPER STAINLESS MADE IN USA.9.0

Efsane spoiler jiletin ilk versiyonlarındandır.

GILLETTE SPOİLER MADE IN USA -9.0

Metal ambalajında satılan gilette spoiler pahalı fakat üst seviye jiletlerden. Konforlu uzun ömürlü ,ebayda zaman zaman bulunsa da fiyatları genelde yüksek olan jiletlerden.

WILKINSON SWORD PREMIUM CHROMIUM MADE IN ENGLAND -9.0
ingiliz üretimi vintage wilkinson sword premium chromium jiletin kesim hissiyatını neredeyse  wilkinson light  brigade 'ye benzetiyorum . Bulunduğunda alınması gereken jiletlerden ,çok beğendiğim jiletlerden.

WILKINSON SWORD THE BLADE (LIGHT BRIGADE) MADE IN ENGLAND -9.0
chromium kesici yüz ile harika kesim hissiyatı ve uzun ömürlü üst sınıf jiletlerdendir. Pürüzsüz kesimi ile uzun ömürlü jiletlerdendir bulunduğunda alınmasını tavsiye ederim.

PERSONNA 74 MADE IN USA -10

Personna 74 tungsten plus jilet bu güne kadar kullandığım en harika jilettir .Eskidir bulunması zordur bulunsa bile fiyatı pahalıdır. Kullanım ömrü uzundur dayanıklıdır  tıraşı çok konforludur pürüzsüzdür.
#2
Aktarmış olduğunuz tecrübe için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgiler.
Ara
#3
Hepsi bir arada çok faydalı bir rehber. Teşekkür ederim.
Ara


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ESKİ ÜRETİM KROMASHARP JİLET Honemeister 6 3.084 07-05-2016, Saat: 14:42
Son Yorum: ulaş2626
  ESKİ ÜRETİM DERBY JİLET Honemeister 3 3.260 09-05-2015, Saat: 15:31
Son Yorum: Honemeister
  Eski Plastik Kutulu Perma-Sharp Jilet Çeşitleri Honemeister 4 4.809 19-03-2015, Saat: 09:56
Son Yorum: Honemeister

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi